Afgelopen zomer hebben wij enige maanden met de camper in Nederland gereisd. Wij vonden het leuk om uit te proberen of reizen in Nederland via gratis camperplaatsen mogelijk is en hoe dat bevalt. In een serie blogs delen wij onze ervaringen met jullie. We gaan in deze blogs in op de camperplaats zelf, de omgeving, de activiteiten en natuurlijk ook de geocaches aldaar.
Deze keer is de camperplaats in Putten aan de beurt. Het is voorlopig de laatste gratis camperplaats in deze serie. Volgend jaar gaan we weer verder! Op de pagina Gratis camperplaatsen in Nederland treffen jullie alle tot nu toe verschenen blogs in deze reeks aan.
genieten rond Putten |
Putten
kerk in Putten |
De regio rond Putten
Rondom Putten kun je heerlijk fietsen (of wandelen) door het bos of over de hei. De regio beschikt over vele mooie, vrijliggende fietspaden en diverse stadjes zoals Ermelo, Garderen of Harderwijk zijn vlot bereikbaar. Wij waren hier te kort om hier uitgebreid over te schrijven, maar de regio nodigt uit weer snel terug te komen!
heerlijk fietsen rond Putten |
Geocaches in en om Putten
In Putten zelf hebben wij een aantal Adventure Labs gelopen. De volgende dag zijn we op de fiets gestapt om twee ommetjes te gaan loggen, die van Putten (GC9TPXQ) en die van Ermelo (GC9Q44J). De eerstgenoemde laat je een leuk kabouterhuisje ontdekken; de tweede is leuk gemaakt in het thema van de Veluwe. Maar er liggen hier nog veel meer geocaches in de regio, waar we graag nog een keertje voor terugkomen. Zoals bijvoorbeeld een aantal fietsmulties en een virtual. Onze opsomming is zeker niet compleet!
Ommetje Putten (geocache) |
Camperplaats Putten
De camperplaats ligt op een normale parkeerplaats vlak naast het centrum. De P is erg druk, vooral als er markt is (woensdag 08.00 - 13.00 uur bij de kerk). De CP is mooi aangelegd met uitermate lange vakken. Naast elke vak is een parkeerverbod, zodat je ruimte voor de deur blijft houden. Dit nodigt uit tot buiten zitten (we denken dat dit speciaal zo aangelegd is en campinggedrag dus toegestaan is). Wat onhandig is dat er naast het linkervak auto's parkeren. Dat zijn geen parkeervakken, maar het is niet heel duidelijk aangegeven dat je daar niet mag parkeren. Als daar auto's staan, bouw je die in als je je camper in het linkervak zet.
De vakken liggen aan de kant van de P waar geen uitgang is, zodat je weinig last hebt van verkeer dat achter je langs rijdt. Wel loopt de straat voor de camper langs; daar rijdt uiteraard wel verkeer (ook in de nacht). Tussen de straat en de CP is een voetpad met een klein groen strookje. Ook slaat de kerkklok de hele nacht elk half uur. De camperplaats heeft geen voorzieningen, behalve prullebakken. Maximaal 2 x 24 uur. Het centrum met horeca, winkels en supermarkten begint direct aan de andere kant van de P.
Helaas heeft de gemeente besloten deze fantastische camperplaats op te heffen. Je kunt er nog tot eind 2025 terecht. Meer informatie hierover op de website van de NKC.
camperplaats Putten |
Gerelateerde blogs/pagina's
Meest gelezen blogs afgelopen 3 maanden
- Aardappel-/eiersalade in de camper
- Recept gevulde paprika in de camper
- Reparatie of vervanging hor hefdak
Geen opmerkingen:
Een reactie posten
Wil je op de hoogte blijven van nieuwe reacties? Zet dan hierboven het vinkje bij "Melding sturen" aan.