Botterdagen - een feestje! |
10-09 Wenum - Heino - Elburg
We komen terecht in Elburg. Wat een grote plek en het ziet er erg mooi uit hier. Maar we blijven de rest van de middag binnen. Ten eerste ben ik ingestort dus ik ga even naar bed. En ten tweede is het echt herfst met regen, wind en kou. Na even een uurtje gelegen te hebben, voel ik me een stukje beter.
We duiken achter de computer omdat we nog steeds twijfelen over LPG. Het zou het reizen een stuk flexibeler maken, maar hoe legaal het is om te koken op LPG wordt naarmate we er dieper induiken steeds twijfelachtiger. Onze verzekering hebben we er ook al diverse keren naar gevraagd, maar daar komt geen eenduidig antwoord. Wat gebeurt er als de camper afbrandt door iets met de LPG, is dat dan verzekeringstechnisch gedekt?!? Wie het weet, mag het zeggen.
Na een van onze favoriete maaltijden (aardappeleiersalade, zie website) zitten we weer achter de computer, maar nu voor de montage van de video. Weinig activiteit vandaag, niet alleen omdat ik niet fit ben, maar ook omdat het maar blijft regenen. Het is echt baggerweer en koud is het ook. Dat is echt heel lang geleden dat we slecht weer hadden.
GeoArt V oplossen |
11-09 Elburg
Pfffttt wat heb ik slecht geslapen. Eerst viel ik maar niet in slaap omdat ik steenkoude voeten had. Uiteindelijk werd Georg wakker en heeft hij ze opgewarmd - de schat. Ik werd lekker warm, maar kon nog steeds niet slapen. Voor m’n gevoel heb ik de hele nacht wakker gelegen. Niet echt bevorderlijk als je koorts hebt.
Als we opstaan is het even droog, maar korte tijd later komt het weer met bakken uit de hemel. Het is zo koud dat ik met m’n bodywarmer aan zit.
Vandaag beleven we niet veel. Ten eerste ben ik niet fit en ten tweede is het echt baggerweer. Koud, regen, hagel en onweer. Zo lang achter elkaar heb ik het nog nooit horen onweren. We vermaken ons de hele dag binnen en ik lig ook nog een uurtje op bed. Inmiddels staan we hier 24 uur en ik ben net voor het eerst even buiten geweest om m’n haar te kammen. We wilden tussen de buien door even een frisse neus halen, maar het regent weer.
Kort na 4 uur is het dan toch echt droog. Hup, regenjassen mee en gauw een ommetje loggen. We konden er nog nooit zo makkelijk eentje loggen, een multi op 300 meter van de camper en vanaf de eindlocatie zien we ons huis op wielen.
We kijken naar de lucht en het ziet er nog steeds redelijk OK uit, dus we besluiten ook nog wat AL’s te doen in Elburg zelf. Wat is het toch een prachtig stadje! Met die smalle klinkerstraatjes, oude huisjes en keistoepen. De haven ligt vol botters, want dit weekend zijn de Botterdagen. Het blijft langer droog dan verwacht, dus we genieten er lekker even van. De Elburgers - ook wel botbekken genoemd - zijn heel open. We komen tot drie keer toe gezellig aan de klets. We lopen toevallig langs een zaakje dat kapsalon verkoopt. We hebben dat beiden nog nooit gegeten, dus besluiten dat later te gaan doen, maar eerst nog even genieten van het feit dat het droog is.
Rond 6 uur komt er een gitzwarte wolk aan en wij spoeden ons naar de kapsalon. We zijn zo te zien de eerste klanten en plaatsen onze bestelling. Tegen de tijd dat ons eten komt, stromen er meer klanten binnen, allemaal met paraplu en regenjas. Goeie timing van ons. De kapsalon smaakt echt top. Nadat hij op is, wachten we nog even tot de bui voorbij is en daarna spoeden we ons naar de camper. Toch nog lekker even genoten deze herfstdag!
Elburg haven |
12-09 Elburg
Brrrrr….wat was het weer een koude nacht. Maar….het is droog en ik zie hier en daar wat blauw. En de koorts is weg - hopelijk vanavond ook nog….
Dan gaat te telefoon: de installateur van de busbiker. De fabriek heeft hem gereed, maar hij is nog niet bij hen afgeleverd. Of we hem misschien zelf kunnen halen. Hoe groot is dat ding dan? Nee, dat past nooit in onze camper. Laat ze hem maar opsturen, op voorwaarde dat hij dan begin volgende week ingebouwd wordt. Dinsdag is geen probleem. OK, afgesproken!
Betekent wel dat we nog steeds niet bij onze spullen in de garage kunnen, maar ja, die paar dagen kunnen er ook nog wel bij. Voordeel is dat we dan tot maandag hier in Elburg kunnen blijven en zowel de Botterdagen meemaken als het event van Lingbeek. Ook leuk!
Klein probleempje hebben we dan wel: het toilet houdt het niet zo lang uit. Dus we maken eerst maar eens een wandelingetje naar de haven. Jawel, daar kunnen we legen. En ook nog douchen en de was doen als we willen.
We lopen terug naar de camper, halen één fiets van de drager en vervoeren per fiets de toiletcassette. Zo, ook opgelost.
Na de lunch willen we nog even het stadje in. Maar buiten raken we eerst langdurig aan de klets met onze buren en de buren daarnaast. Erg gezellig en weer leuke ervaringen en tips uitgewisseld. Een van de twee zijn ook weer mensen die in de camper wonen en altijd de hele zomer in NL zijn.
Gevolg is dat we later dan gepland richting het oude centrum gaan. Ik voel me een stuk beter, maar ben nog erg moe. Dus we besluiten niet de multi te doen, maar alleen de virtual en de laatste paar losse Adventure Labs.
Terug bij de camper duik ik nog even een uurtje in bed en daarna koken we snel. Vanavond om 19 uur is de vlootschouw, geen idee wat het is, maar dat willen we wel even zien.
We vinden een mooie plek aan de haven en begrijpen dat er ruim 50 schepen binnen komen varen, waarvan de meeste botters. Ja, ook die hier gisteren al lagen, die zijn kennelijk weer uitgevaren. Het wordt ontzettend druk en we waren nog maar net op tijd met een plekje vooraan. Het is een schitterend gezicht als al die meer dan 100 jaar oude schepen binnen komen varen. Er zijn diverse bandjes aan boord, dus het is echt super gezellig. Zelfs Sinterklaas signaleren we!
Na ongeveer een uurtje zijn ze allemaal binnen en ligt de haven bomvol. Dan vinden we het ook mooi geweest, want het is echt koud (maar gelukkig de hele dag droog). Goed dat we vanmiddag Georg zijn jas en bodywarmer en een extra deken uit de garage hebben gehaald. Georg houdt dan de fietsen omhoog zodat het gewicht niet in de scharnieren hangt en ik pak snel de spullen. We hebben inmiddels van Bakker te horen gekregen dat ze de door de fietsendrager ontstane schade (circa 500 euro) niet vergoeden. We gaan maar eens even nadenken wat we daarmee gaan doen, want kloppen doet dat niet vinden wij….
Inmiddels zitten we weer in de camper en genieten na van een mooie dag.
de Botterdagen beginnen |
13-09 Elburg
Vandaag hebben de botters een zeilwedstrijd op het Veluwemeer. In de middag zou je dat mooi kunnen zien vanaf de dijk tussen Elburg en Harderwijk. Dus we besluiten pas in de middag op pad te gaan.
Eerst fietsen we naar de brug richting Flevoland, maar vanaf daar is niets te zien, te ver weg waarschijnlijk. We rijden weer naar beneden en dan door in de richting van Harderwijk. Je rijdt daar helaas een flink eind van het water af, dus nauwelijks zicht. Maar de botters zien we ook niet. Van een paar vogelaars horen we dat het daar ook vrij ondiep is. Dus we fietsen verder. We zien wel botters, maar helaas vrijwel allemaal zonder zeilen. Van een zeilwedstrijd is geen sprake (meer), ze zijn allemaal op weg richting Elburg. Helemaal in de verte zien we nog wel wat kenmerkende bruine zeilen, dus we fietsen nog een stuk door. Maar helaas, bijna overal ben je ver van het water af en we hebben echt geen idee waar je mooi zicht hebt op de botters.
We besluiten terug te fietsen om ze dan in elk geval bij de brug nog te kunnen zien waar ze bijna de haven weer in gaan. Dat lukt goed. Er liggen er vele te wachten tot de brug weer open gaat en het is een vrolijk gedoe met een muziekboot erbij. Helaas allemaal zonder zeil.
Daarna rijden we nog even naar de haven op zoek naar een multi. Waar we dachten dat hij zou liggen, ligt hij niet. Bij de tweede optie is het veel te druk om te zoeken. Poging uitgesteld. We gaan terug naar de camper voor een bakkie. Het achterste deel van de P lijkt inmiddels wel een camping. Op de grasstroken achter ons staan vele campers en de mensen hebben tafels en stoelen buiten gezet. Kennelijk wordt dat allemaal gedoogd hier tijdens deze Botterdagen. Super van de gemeente dat dat zo kan en mag.
Botters op weg naar de haven |
14-09 Elburg
Het is al weer heerlijk weer! Wat treffen wij en de organisatie van de Botterdagen het. In de ochtend is het fris, maar wij gaan pas in de middag op pad en dat kan gewoon zonder jas. Georg heeft zelfs de hele middag in tshirt gelopen.
En wat was het leuk en gezellig. Overal staan kraampjes met van alles en nog wat, er zijn diverse bandjes (voornamelijk een soort visserskoren), oude ambachten, noem maar op. We hebben vis gerookt zien worden - toen wij zalm wilden kopen was het helaas op, in een oude smederij geweest, in de kazematten, er was een ouderwetse visveiling (gerookte poon), er werd touw gemaakt, gezien hoe een oude botter gerestaureerd wordt, gewoon teveel om op te noemen. En heel bijzonder: Georg heeft voor het eerst gezien hoe poffertjes gemaakt worden. De zangkoren zorgden echt voor een heel gezellige sfeer. De terrassen zaten vol en overal zaten mensen op bankjes of in het gras te genieten van muziek, vis of ijs. Het was echt super gezellig!
Nadat we in de camper gegeten en afgewassen hebben, gaan we nog even op pad. Op 500 meter afstand is een event van Lingbeek, die 50 wordt. Even een uurtje gezellig geokletsen. Althans: dat denken we als we die kant uit lopen. We rekenen op een klein eventje in de tuin, ik zeg nog tegen Georg: ik hoop dat ze zitplaatsen hebben. Maar we komen uit in een soort als feesthok ingerichte garage met alles erop en eraan. Tafels, stoelen, versiering 50, een heuse Abraham in string, taart, worst, kaas, pizza, gehaktballetjes. Echt niet normaal. Het begon wat rustig, maar er kwamen steeds meer geocachers en het werd voller en voller. Maar goed dat er een paar fanatiekelingen nog even gingen cachen in het donker. Opvallend was ook het aantal onbekenden dat we hier tegen kwamen. Meestal kennen we aardig wat mensen, maar deze keer alleen het feestvarken en De Bosmannetjes. Maar geen probleem, nu kennen we nóg meer geocachers. En we hebben weer een trouwe volger ontmoet, ook altijd leuk! Dat uurtje liep dus een beetje uit zoals je misschien begrijpt en het was al ruim na middernacht voordat we ons bed in rolden.
oude ambachten tijdens de Botterdagen |
15-09 Elburg
Alweer heerlijk weer en gelukkig ook wat warmer in de nacht en ochtend. Ik voel me helaas weer niet topfit en heb weer een beetje koorts.
Maar het is zulk lekker weer, dus we besluiten toch een stukje te gaan fietsen. Kunnen we in elk geval de ommetjes-cache in Oldebroek doen. En laat die nou in Landgoed Lingbeek liggen! Het landgoed dat onze cachevriend waar we gisteren event hadden recentelijk aangeschaft heeft. Heel grappig. We kunnen het Ommetje vlot loggen met nog een paar andere caches en dan vind ik het genoeg.
We fietsen terug naar de camper en ik duik weer even een uurtje mijn bed in. Redelijk fit sta ik weer op en ik besluit nog even naar de haven te fietsen om te douchen. Dat frist lekker op!
Veel eten hebben we niet meer in huis en hier zijn de supermarkten dicht op zondag. Maar de Chinees waar we vlak naast staan is wel open. Dus we sponseren de locals en halen daar een menuutje. Het is echt heerlijk en veel, niet normaal. Daar kunnen we nog wel 2 dagen van eten.
Dat was een mooie afsluiting van een paar heerlijke dagen hier. Morgen reizen we weer door.
geocachen op Landgoed Lingbeek |
16-09 Elburg - Barneveld
Voor we vertrekken gaat Georg ook nog even douchen en legen we het toilet (met de fiets). We hebben nog een kletsje met onze nieuwe buren (84 jaar!), zetten de fietsen op de drager en rijden naar de haven, waar we water tappen. Daarna hebben we nog een laatste stop aan de andere kant van Elburg bij de Jumbo. De koelkast en voorraadkasten zijn weer vol. Onze buikjes ook, want we hebben nog even een vers gehaald broodje gegeten. En dan verlaten we toch echt deze mooie vestingstad. Stonden we ooit al ergens zo lang?
De reis gaat naar Barneveld waar we een mooi plekje vinden bij het kerkhof. Hopelijk gaat het morgen eindelijk gebeuren…de montage van de busbiker.
mooie plek voor de nacht - that's vanlife! |
17-09 Barneveld
Het wekkertje gaat om 7 uur vandaag. Gisteren vergeten te kijken hoe laat we er moeten zijn, we dachten 9 uur maar blijkt 8 uur. Shit, snel wat te eten klaar maken en gaan!
Keurig op tijd komen we aan. De afspraak is een paar keer verschoven en ze blijken er om 9 uur aan te beginnen. Geen probleem, kunnen we even rustig ontbijten en de fietsen eraf halen. Wij gaan even een rondje fietsen terwijl Ventura aan onze busbiker werkt. Als eerst staat natuurlijk een …..Ommetjes-cache op de planning. Weer eentje in the pocket. We maken een heerlijk tochtje met hier en daar een cache onderweg.
Ruim op tijd zijn we weer terug bij de camper. We willen kijken of we ook nog even wat kunnen filmen tijdens de werkzaamheden.
Tegen de tijd dat de mannen van Ventura lunchpauze nemen, fietsen wij even naar een camperleverancier hier op 500 meter afstand. Even ons verlekkeren…. Maar er staat echt niets bij waar we onze camper voor willen inruilen, ook niet als we meer geld hadden. Wel blijft er natuurlijk altijd iets te dromen. Leven we over 10 jaar echt in de camper en willen we dan een volintegraal van ruim 2 ton. Wow, het is echt een tiny house. Leuk om hier ook de LeafCampers te zien. Jaren geleden heeft Tom van der Grift in onze VW de Webasto ingebouwd toen hij net begonnen was met campers bouwen. Nu heeft hij een een of andere samenwerking met Broekhuizen. Grappig was dat ik hem hier tegen kwam en hij me direct herkende en de hand kwam schudden.
Dan gaan we terug naar Ventura, waar ze de laatste hand aan de busbiker aan het leggen zijn. We krijgen nog even uitleg hoe hij werkt en dan is het eindelijk zover! We hebben een super goed werkende fietsendrager. Het is nog een klein beetje passen en meten, omdat de oude er ook nog op zit. Die halen we er pas af als we in Den Haag zijn. Maar man oh man, wat zijn we hier blij mee! Het is een rib uit ons lijf, want het was zeker niet de bedoeling nog zoveel extra geld aan accessoires aan de camper uit te geven, maar ja, we hadden helaas geen andere keus. Maar één ding is zeker: hier gaan we van genieten. Nu nog even op zoek naar een NL-stikker.
De dag is inmiddels bijna voorbij. We willen niet zo laat op een CP aankomen met het risico dat er geen plek meer is. Dus we wagen het er nog een nachtje op te slapen bij de begraafplaats. Is een heerlijk rustige plek waar bijna niemand komt. Morgen reizen we verder.
onze nieuwe Busbiker |
18-09 Barneveld - Putten
Na het ontbijt rijden we door naar onze volgende stop: Putten. En zowaar: alhoewel er maar 2 plekjes op de CP zijn, is er eentje vrij. We bouwen daarmee wel 3 personenauto’s in, maar die staan ergens waar ze niet staan mogen. Toch voelt dat niet goed…. Maar ja, we gaan toch niet gelijk op pad. Eerst een bakkie en later ook nog even lunch.
Voordat we aan onze lunch beginnen, zijn er al 2 van de 3 auto’s weg. Eentje via de stoep en eentje met veel heen en weer steken. We hebben aangeboden de camper even te verplaatsen, maar was voor beiden niet nodig zeiden ze. Het is echt onhandig aangelegd hier. Erg duidelijk is niet te zien dat dat geen parkeerplekken zijn en dat je er volledig ingebouwd kunt worden. Kunnen ze beter een verbodsbord neerzetten.
We gaan even het dorp in. Al direct lopen we tegen de markt aan, die ze helaas aan het opruimen zijn. Shit, hadden we maar direct op pad gegaan….
Putten heeft een klein, maar gezellig centrum met veel horeca. De terrassen zitten vol. Wij lopen door naar een langgerekt park verderop waar we een AL doen. We komen nog met een inwoonster van Putten aan de klets. Ze blijkt uit Scheveningen te komen. Wat een bijzondere vrouw. Door een ongeluk moet ze haar leven voorover liggend op haar buik doorbrengen. Maar wat een positiviteit en energie straalt zij uit, echt heel bijzonder. Was een waardevol gesprek!
Eind van de middag zijn we weer terug bij de camper. We moeten nog even in de garage zijn. Wat gaat dat heerlijk gemakkelijk met die busbiker! Alvast een paar spulletjes klaar gelegd die uit de camper gaan als we volgende week nog even een laatste keer in Den Haag zijn voordat Iberië 2 gaat beginnen.
Als avondeten maken we panpizza. Voor het eerst, maar het lukt eigenlijk best prima. Georg is duidelijk aan het genieten. Wat ben ik toch blij dat ik die koekenpan recentelijk aangeschaft heb. Heeft onze avondmaaltijden een flinke upgrade gegeven. Of lekker gebakken eieren bij het ontbijt of lunch. Mmmmmmm.....
mooie bloemen in Putten |
19-09 Putten
De ochtend brengen we door met klusjes in en om de camper. Over niet al te lange tijd gaat Siberië 2.0 starten, dus we zijn ons een beetje aan het voorbereiden. Uitzoeken wat er in en wat er uit de camper gaat. Maandag zijn we in Den Haag, dan kunnen we dat regelen. Ook smeert Georg de plastic zijvlakken van de camper in met speciaal spul. Die zagen er echt lelijk, vaal en oud uit. Was erg storend aan de verder zo mooie camper. In Elburg kregen we een tip van een andere camperaar voor dit spul en het werkt echt verbluffend. Het ziet er echt weer uit als nieuw, super mooi!
Na de lunch halen we de fietsen van de drager. Wat een verademing zo makkelijk als dat gaat. Kan ook m’n fietstas er weer op, heerlijk! En dan gaan we op pad voor wat Ommetjes-caches. Als we ze alledrie willen loggen, wordt het een flinke tocht, dus we besluiten verder geen andere caches te doen.
De eerste is in Putten, dus daar zijn we vlot. Dan door naar Ermelo. Of we moeten langs de drukke weg of binnendoor. Fietspaden in onze richting zijn er niet. Dan maar binnendoor. Een heerlijke tocht door bos en hei, maar wel zwaar, omdat het soms zanderig is. Dan door naar Harderwijk. Daar lijkt wel een fietspad heen te gaan. Dus wij binnendoor naar dat pad. Blijkt het een zanderig mountainbikepad te zijn, helpt ons dus ook niet. Maar desondanks is het een schitterende fietstocht, hier en daar is de hei nog een beetje paars. Daarna via de snelste route terug naar de camper - veel stedelijk gebied met het laatste stuk over de - hier uitgebloeide - hei. Wat een mooie tocht was dat!
We gooien onze spullen in de camper, pakken een boodschappentas en fietsen nog naar Appie. Even wat inslaan, want we gaan een paar drukke dagen tegemoet.
Bij terugkomst hebben we nog een gezellige klets met weer nieuwe buren en dan ploffen we eindelijk in de camper neer, moe maar voldaan.
In de avonduren zetten we een nieuwe vlog klaar, die komt vrijdag om 17 uur online.
fietsen op de Veluwe |
20-09 Putten - Zeist - Lochem - Hardenberg
Vandaag een drukke reisdag. Direct na het ontbijt rijden we naar Zeist, waar we op één locatie wat afhalen en waar ik op een andere locatie een afspraak heb. Georg haalt in de tussentijd onze NL stikker op bij de ANWB voor de fietsendrager.
Rond het middaguur vertrekken we weer, deze keer richting Lochem, waar we even iets ophalen bij vrienden. En natuurlijk een bakkie drinken en bijkletsen. Bye, bye, tot over een paar maanden.
Georg neemt het stuur over en de reis gaat weer door. Richting Hardenberg deze keer. Weten jullie nog in Portugal? Daar zouden we Wolftrail treffen. Dat mislukte helaas. Nu hebben we van haar kaartjes gekregen voor de Camperbeurs in Hardenberg, zodat we haar daar kunnen treffen. Zo lief!
TO BE CONTINUED...
Vanlife genieten |
Onze avonturen leggen wij ook vast in vlogs op YouTube. Hier dus het uitgebreide verhaal; in onze vlogs (veel) meer beeld. Wij hopen natuurlijk dat jullie ook op YouTube van de partij zullen zijn!
Al onze overnachtingsplaatsen met omschrijving en foto's vinden jullie op de pagina Overnachtingen met de camper. De camperroutes die wij al eerder maakten, vind je hier.
Geen opmerkingen:
Een reactie posten
Wil je op de hoogte blijven van nieuwe reacties? Zet dan hierboven het vinkje bij "Melding sturen" aan.