Welkom op de website van DNF.
Wij zijn GeoKars en GEOrgCACHING, campercachers uit Nederland, respectievelijk Duitsland. Ons vanlife proberen wij zoveel mogelijk te combineren met het zoeken naar geocaches. Met de camper op pad en geocaching is namelijk een perfecte combinatie!
In onze blogs vertellen wij jullie over de avonturen die wij hierbij meemaken en op de pagina's delen wij onze tips met jullie.
zaterdag 20 september 2025
NA REGEN KOMT ... (blog 47)
Welkom bij de tweede blog van deze reis.
Toen wij vertrokken, zei iedereen tegen ons het is nu toch nog veel te heet daar? Maar toen wij in de Pyreneeën aankwamen, kregen we direct al regen en kou. Maar tijdens de droge en warme momenten genieten we er met volle teugen van. Wat is Frankrijk toch een heerlijk camperland! Vooral het middeleeuwse stadje Mirepoix weet ons te bekoren.
Genieten jullie ook weer met ons mee? Heel veel plezier.
kunstmatige regen
24-08 Les Monts d’Olmes - La Bastide-de-Bousignac - Mirepoix
...
Onderweg hebben we nog een ongeplande stop. We zien ergens een rommelmarkt en we kunnen er vlot parkeren, dus we lopen even een rondje. Het is een heel klein stadje, maar wel erg gezellig. Iedereen probeert een praatje met ons aan te knopen in ons handenenvoeten-Frans. Over een paar klompjes of over een bordspel. Echt een leuke stop.
Ook fijn is dat we vlakbij waar we de camper geparkeerd hebben een kraan ontdekken. Even opfrissen en de haren wassen. Want geloof het of niet. Gisteren heeft Georg een extra deken uit de garage gehaald omdat het zo koud is. Nu zijn we ineens weer in de hitte terecht gekomen met 30 graden!
Opgefrist en met natte haren reizen we naar onze eindbestemming in Mirepoix. Een mooi en stil plekje bij sportvelden maar helaas wel in de brandende zon. Gelukkig kan de achterdeur open, evenals de zijramen en de dakluiken en zo houden we het net uit. Heel apart die temperatuursverschillen. Veel te warm om nog wat te ondernemen. Het is echt de hele avond bloed- en bloedheet. Ik kan me bijna niet meer voorstellen dat Georg gisteren een extra deken uit de garage heeft gehaald. En was het ook gisteren dat we voor het eerst onze voetenmat aan hadden? Bizar!
een onverwachte tussenstop
25-08 Mirepoix
Het is vannacht wel iets afgekoeld, maar het belooft weer een tropische dag te worden. We gaan al vroeg op pad naar het stadje, want daar is markt.
Te voet zijn we er vlot vanaf hier. En wat is het bijzonder! Al die kraampjes onder de vakwerkhuizen en houten galerijen. We weten gewoon niet waar we moeten kijken: de spullen van de markt of de schitterende huizen en kerk. We nemen de markt als basis, want we kunnen altijd morgen nog een keer terugkomen voor het stadje. We slenteren er heerlijk rond en proeven (en kopen) overheerlijke falafel - nog warm - en een soort pittige kaasspread. En natuurlijk hier en daar wat kleine dingetjes zoals een stukje kaas, olijfolie of een stukje koek dat hartig blijkt te zijn. Er hangt een gezellige sfeer, hier en daar is muziek en de terrassen zitten vol. Het is echt genieten.
Rond een uurtje of één zijn we weer bij de camper terug. Gauw alles open zetten, zodat het een beetje door kan waaien. Want het is nog steeds heel heet, zo’n 30 graden. We ondernemen verder niets meer, want daar is het veel te warm voor. Lekker een beetje relaxen. Vooral Georg voelt zich erg moe door de hitte. Binnenkort weer lekker de bergen in voor wat verkoeling. Maar eerst morgen nog een rondje cachen hier.
Als het weer wat koeler wordt, moet Georg ook weer aan de bak: ook van het tweede dakluik is de hor kapot. Of we daardoor direct een paar muggen binnen hadden?
In de avond snijdt Georg heel toepasselijk een mirepoix. Maar ik geloof dat het eind gerecht met deze groenten oorspronkelijk toch heel anders bedoeld was. Maar lekker is het wel. Wij noemen het restjes eten. De gember van de thee vanochtend zit erin. De peentjes die nog over waren van de rauwkost. De rode saus van de pizza. Gekookte aardappelen en gehakt dat Georg uit de vriezer had gehaald toen we er nog niet aan gedacht er hadden dat we nog gekookte aardappelen hadden. Was eigenlijk bedoeld voor spätzle. Ik had weinig hoop op deze combi maar het smaakte prima.
markt in Mirepoix
26-08 Mirepoix
Het is nog steeds heel warm (27 graden), maar bewolkt en er komt af en toe wat regen naar beneden. Desondanks halen we de fietsen van de drager om een rondje te gaan cachen. Regenjassen aan, maar die gaan al gauw uit. Veel te warm. Beter een paar spetjes.
De caches zijn niet bijzonder, maar de ronde is wel leuk uitgezet. Hij begint langs een voie verte (fietspad over oude spoorbaan), buigt af naar de sportvelden (waar wij met de camper staan) en gaat daarna de natuur in. Eerst langs een riviertje, dan langs een meer, de rivier verder onder een hoge brug door en dan zijn we bij Mirepoix. Bij de brug zien we een paar paarden staan achter een simpel touwtje. Twee van de vier hebben hun zadel nog op. De bepakking ligt er ook. Het ziet er naar uit of er een trektocht gemaakt wordt. Heel jammer dat we de ruiters nergens zien.
We komen mooi rond lunchtijd in het stadje aan en kijken of we ergens een menuutje kunnen vinden. Dat lukt op een fantastische locatie met zicht op het beroemde Maison des Consuls. We nemen 1 menu met lasagna en 1 met “nepvlees”, een soort biefstuk en delen samen. De lasagna is 16 euro, het vlees 19, maar dan krijgen we er 2 mandjes stokbrood bij, een drankje, dessert en koffie. Patatjes zitten erbij, salade, het is gewoon top en we genieten.
Als we uitgegeten zijn, laten we de fietsen even staan en lopen een rondje om het centrum nogmaals te bekijken. Nu zonder marktkraampjes. Wat is het hier prachtig. Die kerk, de galerijen en de vakwerkhuizen, meer info t.z.t. in de video. Dankzij een tip van mijn vader hier terecht gekomen en het was echt de moeite waard.
Via nog 2 caches - waaronder de bonus bij het voormalige station - fietsen we weer naar huis. Ik zet binnen alles open voor een beetje koelte en ruim alles op. Georg zet de fietsen op de drager en plaatst alvast het roodwitte bord voor als we binnenkort Spanje weer ingaan. Na even wat gedronken te hebben, gaat Georg weer aan de slag: de hor van het dakluik repareren en dat is gelukkig vlot gelukt.
Het blijft nog de hele middag en avond erg heet en we zweten ons rot. In de avond komt er heel plotseling een flinke stortbui naar beneden. We rennen naar buiten om de achterdeur dicht te doen en de zonwering van de openstaande ramen te nemen. Wel regen maar geen verkoeling; het wordt alleen maar benauwder. Nadat we ons van top tot teen gewassen hebben duiken we - inmiddels weer zwetend - ons bed in. Slaap lekker.
Mirepoix is ook zonder markt een aanrader
27-08 Mirepoix - Boussens
Het is somber weer vandaag: mistig, miezerregen, maar totaal niet koud. Wij reizen vandaag weer door, maar eerst gaan we in het dorp op de CP nog even lossen en water vullen.
Rond het middaguur heeft Georg een heerlijke plek aan een meertje gevonden om even te brunchen. Ik lees toevallig de reviews op P4N even: blijkt hier een douche te zijn. Weliswaar koud, maar na zoveel zweetdagen klinkt dat toch heel aanlokkelijk. Zelfs Georg besluit te gaan douchen, dat zegt heel wat! Het is heel even doorbijten maar daarna is het echt heerlijk. Helemaal opgefrist rijden we weer door.
Na nog een half uurtje rijden, blijken we ineens op een tolweg uit te komen. Dat is niet de bedoeling, gauw eraf. Heel apart, dat is nou al de tweede keer dat Waze zo’n fout maakt deze reis. Dat is ons echt nog nooit eerder gebeurt.
Heel toevallig had Georg direct na de afslag een op het oog prima CP gezien, dus we besluiten daarheen te rijden. Dan zien we morgen wel weer verder.
We hebben de hele dag fikse buien en ook onweer gehad. Nu nog steeds, dus we beleven niet veel meer. De voorspellingen voor de komende dagen zijn ook niet best.
pauze bij een meertje
28-08 Boussens
Over vandaag kan ik kort zijn: we staan op met regen en er verandert niet veel. We brengen de hele dag in de camper door met luieren, computeren, lezen, puzzelen, tukkie doen. Lekker ons vloermatje aan, want het is fris. Ik vind het heerlijk zo’n dag en hij vliegt voorbij. Ik heb in de ochtend in een droog moment nog wel even m’n ochtendgymnastiek gedaan. Georg is even naar de prullenbak gelopen en dat was het voor vandaag. Tot morgen!
camperplaats aan de Garonne
29-08 Boussens
Als we wakker worden, komt al gauw de zon tevoorschijn en het ziet er prachtig uit. Ik ga direct sporten en het is bloedheet.
Rond een uurtje of 11 besluiten we een rondje door het dorp te lopen. De zon is inmiddels achter de wolken verdwenen maar de temperatuur is prima. We komen al snel langs de enige cache die hier is. Dat is een T4,5 maar die hangt echt onbereikbaar in een boom. We hadden gehoopt op een boomklimcache, maar hier heb je echt klimmateriaal voor nodig of een heel erg lange ladder.
In het dorpje verder is ook niet veel te beleven, maar we scoren wel een stokbrood en een taartje. We lopen terug via de camping die hier net naast de camperplaats ligt en zijn precies om 12 uur thuis: lunchtijd. Maar ook precies op tijd voor de bui, want we zitten nog niet of het gaat plenzen.
En dat blijft verder de hele middag zo. Blij dat we er al lekker even uitgeweest zijn! Georg legt waymarks aan; ik schrijf een blog, bel een vriendin en lees verder in mijn heel spannende boek. Desondanks val ik in slaap, oeps dat was niet de bedoeling.
In de avond proberen we weer wat uit. We hebben ananas over en die moet op. Georg stelt voor er tonijn bij te doen. Ik denk maar ga toch aan de slag en ik moet zeggen: heerlijk gegeten. Recept binnenkort op onze website. Ieder nog een halve bananenpannenkoek met honing als dessert want er moest een banaan op en we hadden weer een koningsmaal. En geen voedsel verspild.
Ondanks alweer veel regen, hadden we een mooie dag. De rust en stilte hier en het mooie uitzicht op de Garonne maken veel goed.
genieten van het uitzicht
30-08 Boussens - Villeneuf-de-Rivière
Ik kan nog net m’n dagelijkse oefeningen doen buiten, maar direct daarna begint het weer te regenen. We hebben familieberaad hoe nu verder. Ons plan aanhouden of naar de Spaanse kant van de Pyreneeën doorsteken. Maar daar is het ook niet veel beter. Dus we besluiten het uit te zingen tot dinsdag. Vanaf dan lijkt het beter te gaan worden. Wel gaan we naar een volgend dorp. We hebben hier een prachtige plekje, maar als we tussen de buien door even een uurtje willen lopen, is er weinig te beleven. Maar we stellen de reis nog even uit, want we willen lossen en water vullen voor vertrek en dat is in de plensregen geen pretje. Dus de computers komen weer tevoorschijn. Er staan 2 blogs klaar.
Na de lunch wordt het beter en gaan we rijden. Het is een half uurtje verderop en Georg heeft weer een mooi en stil plekje voor ons uitgezocht. Boven het dorp met een mooi zicht op een Mariabeeld hier vlakbij. En zowaar: zon! En dan is het gelijk bloedheet. We lopen een rondje door het slaapstadje en loggen de enige twee caches hier. Oh wat zijn we blij met de zon. Dan ziet alles er ineens veel vrolijker uit.
Het blijft de rest van de middag en avond prachtig weer. Het is zelfs behoorlijk warm in de camper en we hebben alles open. Ongelofelijk, vanochtend had ik nog 2 paar sokken aan en een bodywarmer. We hebben vannacht alleen maar een lakentje nodig.
oude toren op de begraafplaats
31-08 Villeneuf-de-Rivière - Montréjeau
We worden vandaag wakker met stralend weer, heerlijk. Maar omdat in dit dorpje verder weinig te beleven valt, besluiten we VanLife-administratiedag te hebben een paar dorpen verderop.
De eerste stop is bij de supermarkt, waar we weer voor ongeveer een week inkopen. En natuurlijk even lekker lunchen met het verse stokbrood.
Daarna gaan we de was doen. De wasmachines en drogers zijn hier ook op de P, dus dat is makkelijk. Maar helaas hebben we weer pech. Na 40 minuten komt onze was nog net zo nat als hij erin ging de droger uit. Mazzel is dat hier een tweede droger staat, dus die testen we eerst met een kort programma uit. En gelukkig, de was is een stuk droger. Nog een keer geld erin voor 20 minuten en dan hebben we een schone én droge was. Dat wordt helaas nogmaals met WashMe in de clinch om ons geld terug te krijgen. In NL hadden we deze ellende ook al eens (toen kwam het ook ongecentrifugeerd uit de wasmachine).
Al met al is onze dag bijna om. We besluiten een P hier in het dorp op te zoeken, zodat we de boel kunnen opvouwen en opruimen. We staan op een prima plek bij een meertje. Het is er gezellig druk met gezinnen die zitten te BBQ-en. Helaas voor hen slaat het weer ineens om. Het begint ineens heel hard te waaien en de lucht wordt bijna zwart.
Ineens zie ik dat de koelkast ook weer uit is. Dat is deze maand geloof ik al de 8e keer. Echt shit. Deze keer blijkt het gemakkelijk op te lossen en is onze eigen schuld: gas op. Gelukkig hebben we nog een tweede fles, dus al snel draait de koelkast weer. Blij toe, want we hadden natuurlijk net boodschappen gedaan dus hij zit helemaal vol.
De zwarte lucht was een voorbode van het slechte weer. We hebben verder bijna de hele avond regen en later ook flink onweer. Nou ja, dat slaapt altijd lekker met regen die op het dak tikt. Als het morgen maar weer droog is.
camperen tussen stad en meertje
TO BE CONTINUED ...
Onze avonturen leggen wij ook vast in vlogs op YouTube. Deze blogs zijn ons reisdagboek; in onze vlogs vind je (veel) meer beeldmateriaal en ook achtergrondinformatie over de plaatsen die we bezoeken. Wij hopen natuurlijk dat jullie ook op YouTube van de partij zullen zijn!
Al onze overnachtingsplaatsen met omschrijving en foto's vinden jullie op de pagina Overnachtingen met de camper. De camperroutes die wij al eerder maakten, vind je hier.
Geen opmerkingen:
Een reactie posten
Wil je op de hoogte blijven van nieuwe reacties? Zet dan hierboven het vinkje bij "Melding sturen" aan.