vrijdag 18 september 2026

HET GLASDORP (blog 95 / DE/CZ/DE)

We schotelen jullie een blog voor met veel afwisseling. Leuke stadjes, mooie natuur en geocaches, te voet en met de fiets. We hoppen weer naar Tsjechie en terug - deze keer met de camper.

Onze overnachtingsplekken zijn vaak prachtig gelegen, maar ook een keer langs het spoor. En we eindigen in het glasdorp met bier als ontbijt. Veel leesplezier!

arnbruck glasdorp camper
in het glasdorp


27-08 Wernberg

Alweer lekker weer. Behoorlijk warm zelfs. In de middag gaan we lekker aan de wandel richting het dorp beneden. We gaan het verkennen aan de hand van een stadsmulti. Een heel bijzondere. Je moet bij het eerst waypoint een boekje ophalen waarin hele verhalen staan over de historie van dit stadje. Ze leiden je langs de bijzondere punten en onderweg moet je vragen beantwoorden om de finale te vinden.

We besluiten foto’s van het boekje te maken zodat we het aan het einde niet terug hoeven te brengen. Dat is voor ons namelijk helemaal aan de andere kant van het dorp. En dat hebben we goed gegokt, want uiteindelijk blijkt de finale aan onze kant te liggen. Maar nou loop ik wat op de dingen vooruit.

Het blijkt een mooi, maar niet heel bijzonder dorpje. Wel is er behoorlijk wat horeca en in het midden een groot marktplein met kunst, water en fonteinen. Erg mooi. We kunnen alle vragen redelijk vlot beantwoorden en zijn vrij zeker van het eindcoordinaat. Het ligt wel een beetje op een rare plek. Al voor we bij het kasteel boven zijn namelijk. Maar we hebben denk ik wat verkeerd gedaan, want hij ligt er niet. Wat een pech!

We lopen door naar het kasteel boven. Tegenwoordig in gebruik als kliniek. Erin mogen we niet, maar wel er omheen, dus dat doen we. Op een gegeven moment lopen we langs de kasteelmuur. GEorg besluit te gaan zoeken. Er zijn hier duizenden plekken waar je kan zoeken, dus lijkt me weinig zin te hebben. Maar je gelooft het niet! Hij vindt iets. Een vogelhuisje met een eindcoordinaat. Jippie we kunnen weer door. 

De route gaat verder langs het kasteel en later met de berg mee totdat we bij GZ zijn. Daar is het even flink zoeken ver van de weg vandaan midden in het bos. We geven het bijna op als mijn oog ineens op een doosje valt. Hebbes! Weliswaar een vies beschimmeld logboek, maar toch leuk. Een cache in the pocket die in december 2025 voor het laatst gevonden is.

Het wordt tijd weer naar de camper te gaan en we vinden een mooie andere route zodat we er een rondje van kunnen maken. Dan achtervolgt ons ineens een grote witte hond. Hij wordt steeds agressiever. Haren overeind, blaffen en grommen. Ik durf hem de rug niet toe te keren en verder te lopen en blijf dichtbij GEorg staan. Hij wordt wel teruggeroepen horen we, maar luistert voor geen meter. Gevoelsmatig voelt het heel lang voor er eindelijk iemand komt en al die tijd dwaalt die hond grommend om ons heen. Soms wat dichterbij, soms wat verder weg. Mijn hart bonst in m’n keel. Dan eindelijk is zijn bazinnetje er. Hij doet niets zegt ze dan. Neem dat beest alsjeblieft aan de lijn! En dat doet ze dan eindelijk en wij kunnen door. De rest van de wandeling verloopt gelukkig probleemloos en om 17 uur zijn we weer bij de camper. Een mooie wandeling, maar wel wat lang - qua tijd dan. Het was ruim 6 km en ruim 100 hm.

Dat was het weer voor vandaag. We zitten tot de schemer met de deuren wagenwijd open en zelfs zo zitten we te zweten. Zal ook wel weer een hete nacht worden.

geocache multi beieren
het cache-boekje


28-08 Wernberg

We gaan al vroeg aan de wandel. Ten eerste waren we vroeg wakker en ten tweede is er vanaf vanmiddag kans op regen. We gaan het bos in direct voor ons en dat start bergop. Wel flink wat hoogtemeters, maar goed begaanbare paden, dus dat loopt lekker vlot.

We komen bij een soort schuilhutje uit (Rote Marter) en daar blijkt een kruisweg te starten richting het kapelletje waar wij heen willen. Natuurlijk nog steeds bergop, zoals bijna elke kruisweg. Het is een mooie, kleine kapel midden in het bos, maar hij is op slot. De geocache erbij vinden we vlot.

Het is nog niet zo laat, dus we besluiten naar de volgende cache te lopen. De route gaat nog steeds door het bos en het is er erg mooi en groen. De cache laat ons een hoge stenen paal zien waarvan niet geheel duidelijk is waar hij voor diende. Wel is bekend dat hij uit de middeleeuwen stamt. De cache vinden we supersnel, want hij ligt onder de picknicktafel die hier ook staat, zichtbaar vanaf een paar meter afstand.

Dan wordt het weer tijd om richting de camper terug te gaan. We nemen een andere route naar de Rote Marter, zodat we nog langs een bron komen. Er komt wel water uit, maar het is echt een ieniemieni bronnetje.

De verdere route terug verloopt heel vlot. Allemaal makkelijke paden hier en nu nog bergaf ook. En dat blijkt maar goed ook. We zitten nog geen 5 minuten binnen als het begint te donderen en er komt een flinke bui over ons heen. Maar ons kan het niet meer deren. Wij waren al lekker op pad. Eerst even op het gemak brunchen en dan verder de rest van de middag relaxen in de camper. De verdere middag, avond en nacht blijven er buien over komen, maar niets bijzonders.

kruisweg wandelen geocache
de kruisweg


29-08 Wernberg (DE) - Ples (CZ)

De dag start weer met zon. Lekker, dan kan ik buiten opstarten met sporten. Daarna doen we eerst even wat achter de computer want hier hebben we goed internet. Dat blijkt een goede zet, want op onze volgende slaapplek blijkt helemaal geen bereik te zijn.

Kort voor het middaguur maken we de camper reisklaar en gaan naar de Aldi, waar we laatst ook al waren. We willen de voorraad nog een beetje aanvullen, want we gaan een tijdje naar Tsjechië en hebben geen zin om geld om te wisselen. Even lunchen, gezellig op de P van de Aldi  en dan gaan we weer door.

Zoals gezegd richting Tsjechië. We zien duidelijk bordjes staan waar de grens is, maar veel meer merken we er niet van. Behalve de weg dan. Vol gaten, kuilen en gerepareerde stukjes asfalt. We rijden het laatste deel over een smalle weg die ons steeds dieper het bos in leidt, ver van de bewoonde wereld af. We zouden daar ergens vlak bij ons doel van morgen moeten kunnen overnachten. Hopen maar dat dat gaat lukken, anders moeten we een heel eind terug over de hobbels.

En jawel, een kleine open plek in het bos bij een picknicktafel. Van God en vaderland verlaten zo eenzaam. Denken we….. Niet gedacht dat er hier in the middle of nowhere zoveel auto’s en wandelaars langs zouden komen. Een paar kilometer verderop schijnt een restaurant te zitten. Of het wat is, geen idee, want nul internet hier. Gelukkig heeft GEorg onderweg de geocaches al geladen!

Het is nog vroeg en we gaan een klein wandeltje maken. Een gemakkelijk pad bergop richting een cache, die we vlot vinden. We zijn ook weer vlot terug. Maar toch lekker de benen nog even gestrekt.

Verder genieten we van dit heerlijke plekje in de natuur zonder internet. Ook wel een keertje gezond voor ons.

camper overnachten wernberg
mooie slaapplek bij Wernberg


30-08 Ples - Bělá nad Radbuzou

Met de camper rijden we een paar kilometer bergop, kijken of we daar wel internet hebben, zodat Georg zijn waymark-reeks niet verliest: elke dag een WM aanleggen. Ik ben ook met een reeks bezig: dagelijks minimaal 1 les duolingo, maar daarop zit een reeksbeschermer. Eens in de zoveel tijd kan je een dag overslaan zonder je reeks kwijt te raken.

Maar de reis is voor niets, want ook daarboven is geen internet. Wel kunnen we hier parkeren, dus we besluiten vanaf hier de plekken te gaan bekijken waar we voor gekomen zijn. Er liggen hier namelijk twee verlaten dorpjes - het blijken er uiteindelijk 3 te zijn. We hebben een leuke wandeling met een paar geocaches, maar de dorpjes zelf vallen een beetje tegen. Van de eerste is alleen de kerk over en dan nog alleen de omtrek ervan. De tweede is wat groter. Daar staan een kleine 10 gebouwen vlak bij elkaar - althans de resten ervan. En van de derde zien we helemaal niets. Niet heel bijzonder allemaal. Maar wij zijn natuurlijk wel een beetje verwend doordat we bij hele gave lost places zijn geweest.

We lopen weer terug naar de camper om de spullen weg te leggen en gaan even bij het restaurantje kijken. Ze hebben een menukaart met hele redelijke prijzen (erg goedkoop zelfs), we kunnen in euro’s betalen en de wisselkoers die ze hanteren is ook in orde. Dus we besluiten hier een hapje te gaan eten. Het is hier ook ongelofelijk druk met fietsers en auto’s, dus het moet wel goed zijn, we zijn hier nog steeds in the middle of nowhere en de weg gaat helemaal nergens heen. Zo druk zou het hier toch niet zijn als het niet goed was? De plek is ook prima. Een soort overdekt balkon met zicht op de glooiende weilanden en bossen. En het eten? Echt FANTASTISCH, het beste restaurant van de hele vakantie. We hadden allebei Schweinelende met locale knoedels. De saus was een beetje zoetig en de knoedels waren platte schijven, eigenlijk geen idee wat we gegeten hebben maar het was top. We besluiten ook nog een toetje te nemen, Georg Apfelstrudel en ik een pannenkoek met vers fruit en een bolletje ijs. Mmmmmmmmm……… We waren samen 35 euro kwijt inclusief drankjes en fooi.

Toch hebben we besloten hier weg te gaan. Met pijn in het hart, dat wel. We hadden hier graag nog een keer geslapen of gegeten, maar zelfs het restaurant had geen wifi. Georg vindt het toch wel heel jammer als hij zijn reeks kwijt raakt.

We rijden de lange en hobbelige weg weer af tot we weer op een doorgaande weg zijn en bij een volgend dorp - iets verder Tsjechië in - vinden we een prima plek. Bij een meertje en de weg hier is nog rustiger dan die hobbelige weg richting het restaurant waar we de laatste nacht sliepen. En prima internet. Dus inmiddels zijn onze reeksen weer bijgewerkt en hebben we een nieuwe video klaarstaan op YouTube.

eten tsjechie specialiteit
lekker eten in Tsjechië


31-08 Bělá nad Radbuzou

Al vroeg word ik wakker van een plensbui op het dak. Ik maak Georg snel wakker, want we slapen met beide dakluiken open. Hij moet eruit om het voorste te sluiten, omdat hij vooraan slaapt. Van slapen komt daarna niet veel meer, maar we liggen nog een tijdje te luieren en lezen. Voor de regen was het hier heerlijk stil vannacht. Wel hebben we allebei een heel raar geschreeuw van een dier gehoord. Gisteren zagen we ook al een eekhoorntje. Zo leuk!

De hele ochtend regent of miezert het maar vanmiddag schijnt de zon te gaan schijnen, dus we doen rustig aan. En terwijl we op het gemak zitten te brunchen, komt hij inderdaad door. Dus daarna gaan we lekker op pad

We wandelen naar beneden richting het dorp. Heel erg bijzonder is het niet, maar de oude brug met zijn 6 heiligen is echt een highlight. In het centrum staat een geel gekleurde kerk en ook de andere huizen en winkeltjes hebben felle kleuren. Een leuk gezicht.

We lopen aan de andere kant het dorp weer uit, bergop richting een Geocache en iets verderop een uitzichtspunt. De cache vinden we vlot en de trap naar boven is kort, dus we starten al snel weer aan de afdaling. Dan het dorp door en aan de andere kant weer omhoog richting de camper.

Het was een lekkere wandeling en we hebben een kleine impressie gekregen van Tsjechië. Het weer is ook weer prima, behoorlijk warm zelfs en we komen zwetend boven aan. 6,5 km en 130 hm.

oude brug tsjechie
over deze mooie brug komen we het stadje binnen


01-09 Bělá nad Radbuzou (CZ) - Arnschwang (DE)

Het is een lekker plekje hier. Heerlijk stil en we hebben al een paar keer een eekhoorntje gezien. En vanochtend op het veld verderop een ree. Toch gaan we er vandoor, op naar de volgende plek van onze to do lijst of eigenlijk kaart.

Het is zo’n anderhalf uur rijden, richting het zuidwesten, Duitsland weer in. Maar tot die tijd nog een klein beetje ruiken aan het Tsjechische landschap en de dorpjes. En nog even de tank vol gooien, want diesel is hier een stuk goedkoper.

Voor we op locatie aankomen, denkt Georg een leuk stadje te zien, dus we verlaten onze route. Hé een Aldi, stop daar maar even. Een paar dagen achter elkaar twee keer per dag crackers of rijstwafels gaat hem een beetje vervelen. Hij heeft zin in brood. En dan hebben we ook gelijk weer een beetje extra verse groenten en fruit.

En je begrijpt het al: onze eigenlijk locatie bereiken we vandaag niet meer. We zijn één dorp verder gaan staan op een gratis, net aangelegde CP. Hij ziet er mooi uit, maar wel direct naast het spoor. En dat direct is heel letterlijk. Als je je hand uit het raam steekt, kan je de trein bijna aanraken. Je kunt ook zo het spoor oversteken, geen hek niks. Nou ja, overdag elk kwartier een trein is niet zo erg. En hoe het vannacht gaat worden, is afwachten. Als ze ‘s nachts ook rijden, zijn we morgen snel weer weg, dat begrijp je wel.

In de avond hebben we nog een gezellig gesprek met onze buren, die uit midden Duitsland komen en ook een 6 m buscamper hebben. En voor de verandering spelen we een keer samen een spelletje: Keer op keer. Allebei een keer gewonnen. Daarna duiken we ons bed in, kijken of de treinen ons nachtrust gunnen.

spelletje spelen camper
eindelijk weer een spelletje spelen ...


02-09 Arnschwang

Het waren dus muggen en een muggenjacht die ons in eerste instantie een slechte nacht bezorgden. Daarna redelijk geslapen. Wel kwamen er in de vroege ochtend weer treinen. Het was nog donker, maar ik was al wakker, dus het stoorde niet erg.

Het is prachtig weer als we opstaan. Ik ga lekker buiten sporten. En wat er precies gebeurde weet ik niet, maar ik ben lelijk gevallen. En het is hier allemaal grof grind, dus ik heb me behoorlijk pijn gedaan. Het meeste wordt waarschijnlijk gewoon blauw en is geschaafd, maar op m’n elleboog zit een vervelend diep sneetje. We doen er zo goed en zo kwaad als het gaat een pleister overheen. Duimen dat het snel herstelt. Geen fijn begin van de dag.

Toch gaan we een uurtje later aan de wandel. Een beetje bewegen zal misschien stijfheid voorkomen. Het is een klein, niet zo heel bijzonder dorpje met wat leuke details. Wel liggen er relatief veel geocaches, dus wij vermaken ons prima. Eentje met allemaal verrassingseieren in een doos met metalen deksel. Aan de eieren zitten magneten, waardoor je ze bijna niet door het gat in de deksel krijgt. En eentje heeft een hoge terreinwaarde. Je moet boven het water over metalen balken balanceren en onder een van die balken ligt de cache.

Helaas krijg ik wel gaandeweg meer pijn. Ik ben op m’n onderrug gevallen en ik begin uitstraling naar m’n bil te krijgen, niet fijn. We maken wel ons rondje af en rond 13 uur zijn we weer terug bij de camper. Inmiddels hebben we flink trek en de in het dorp gehaalde broodjes gaan er wel in. Ze smaken prima. En gelukkig maar, want voor 4 broodjes waren we meer dan 4 euro kwijt. Waren we maar in Tsjechië gebleven…

De rest van de middag doen we rustig aan. Ik lig een uurtje op bed, zodat m’n rug wat rust krijgt. Georg masseert hem lekker even met traumeel, hopelijk gaat dat helpen. Stonden we hier gisteren met 3 campers. Inmiddels hebben we het rijk alleen.

In de avond doen we weer een spelletje en daarna gaan we onder de wol. Figuurlijk dan, want het is nog erg warm.

T4-geocache
hier ergens ligt de cache


03-09 Arnschwang - Furth im Wald - Arnschwang

Geen beste nacht gehad. Gek genoeg storen die treinen me niet in de nacht (terwijl er volgens rooster zeker 5 of 6 gaan in de nacht). Maar die muggen! Ik had er gisteravond al eentje gedood en we dachten dat het daar klaar mee was. Maar we lagen nog niet of brrrrrrrr…..  Wij op jacht maar vinden niets. Nou ja, laten we maar proberen te gaan slapen. Niet veel later brrrrrrrrr……hij landt op m’n gezicht…..ik geef een pets ….. en jawel, hebbes!  Au, au en jippie. Nu proberen te slapen. Dat ging matig, want we hoorden nog steeds brrrrrrrr…. De volgende ochtend ben ik wat steken rijker en slaat Georg er nog twee dood.

Ondanks het niet zo romantische plekje hier, besluiten we toch nog een dagje te blijven. Ik wil graag fietsen en dat lijkt hier prima te kunnen. Dus de fietsen gaan van de drager en we gaan op pad. Het eerste deel van de route gaat door boerenland, maar we komen al gauw in de bossen terecht. Een prachtige route met de nodige hoogtemeters en een cache.

Daarna komen we in Furth im Wald aan, waar veel labs liggen en ook een paar gewone caches. Ze bepalen onze route, totdat we muziek horen. Blijken militairen die beëdigd worden, dus we blijven even staan kijken. Hier staat ook een levensgrote draak. Furth is bekend van de draak.

Niet veel later fietsen we weer door. Via wat labs naar een tradi, die in de bibliotheek verstopt ligt. Het blijkt een houten doosje dat je via een truc open kunt maken om bij het logboek te komen. Na enige tijd proberen lukt het ons en kunnen we loggen. Erg leuk gemaakt!

We doen nog een paar Caches maar besluiten dan langzamerhand terug te gaan. Er is vanavond regen voorspeld en als we zo naar de lucht kijken, lijkt die eerder te komen. Jammer, want het is een leuk stadje en we hebben eigenlijk net te weinig tijd. 

Maar het blijkt wel de goede beslissing, want op de terugweg komen de eerste spetjes al naar beneden. We fietsen nu langs het spoor en dat gaat lekker vlot. Voor de echte bui hebben we de fietsen weer op de drager en zitten binnen. Goede timing.

De verdere avond komt er regelmatig een bui over maar dat maakt ons niet meer uit. Goed voor de natuur.

Voor we naar bed gaan, hangen we de klamboe op. We zien nog steeds (of weer) muggen binnen die we niet te pakken krijgen. Met de voorbereidingen die Georg in het voorjaar al gedaan heeft (haakjes en magneten) hangt hij razendsnel. Dat we dat niet eerder gedaan hebben. Pech voor jullie muggen, wij gaan lekker in onze tent slapen.

geocache bibliotheek
cachen in de bibliotheek


04-09 Arnschwang - Arnbruck

Heerlijk geslapen. Je hoorde de muggen af en toe nog wel zoemen, maar ze konden niet bij ons. Een geslaagd ding deze aankoop van ons.

Vandaag reizen we weer een stukje door: Van Arnschwang naar Arnbruck, ruim een half uur rijden. Arnbruck wordt het glasdorp genoemd. We parkeren direct naast een soort park waar heel veel glaskunst staat. En dat niet alleen. Er staat sowieso veel kunst, er is een speeltuin voor kinderen, een ark van Noach, bankjes en tafeltjes, een frisautomaat, een huisje waar ze een soort mini pizza’s bakken in een hout gestookte oven. Nou ja, teveel om op te noemen. Erg leuk aangelegd.

En erg toeristisch ook. Want er zijn diverse enorm grote winkels waar je van alles en nog wat kunt kopen. Natuurlijk glas, heel veel glas, maar ook kleding, klederdracht, meetlatten met je naam erop, kerstartikelen, je kunt het zo gek niet verzinnen of zo hebben het. Dan is het wel makkelijk hoor als je vrijwel structureel met de camper onderweg bent. Je hoeft er niet over na te denken iets te kopen. Dus we zijn er gauw uitgekeken.

We lopen nog even een rondje door het dorp, dat ook niet heel veel voorstelt. Er is een restaurant, een pizzeria en een kerk. En we ontdekken op de valreep nog een boerderijwinkel, waar we eieren, boter, honing en voor Georg een worstje kopen. Daarna lopen we weer terug richting de camper. Het is behoorlijk heet geworden en de boter zien we bijna zacht worden, dus die moet snel de koelkast in.

Na het avondeten lopen we nog een klein rondje. We gaan de bonus van de AL loggen die we hier liepen en een paar druiven plukken die hier volop groeien. De AL was als een soort sprookje opgezet en in de bonus vinden we allemaal glazen hartjes, waarvan je er eentje mee mag nemen als herinnering. Erg leuk gedaan. Het is lekker om weer even buiten te zijn want het is nog steeds warm. De lucht kleurt al mooi oranje door de naderende zonsondergang. Een mooie avond.

Veel meer maken we vandaag niet mee. Het is wel een mooi plekje waar we zo staan naast het park, behoorlijk in het groen, naast een kletterend watervalletje. Maar er is hier vlakbij wel een drukke weg. Afwachten hoe dat vanavond en vooral vannacht is.

glas kopen arnbruck
glas te koop


05-09 Arnbruck

Heerlijk geslapen vannacht. Wel werden we een keer wakker omdat het enorm ging waaien en regenen. Snel het dakluik dicht. Maar daarna wordt ik pas om 8 uur wakker uit een diepe slaap. Het is inmiddels weer droog, maar grijs en flink afgekoeld. En prima dag om te gaan ontbijten!

We willen namelijk in het restaurant van de glaswinkel gaan ontbijten. Daar hebben ze een typisch Beiers ontbijt. Weisswurst en een Bretzn met zoete mosterd. En officieel een halve liter bier erbij. En Georg neemt dat dus ook. Bier bij je ontbijt, ik moet er niet aan denken. Ik had me eerlijk gezegd niet zoveel voorgesteld van dit eten. Meer zo van je moet alles geprobeerd hebben. Maar ik moet zeggen: het was verrassend lekker.

Daarna lopen we nog een klein rondje door het glaspark. Dan hebben we tenminste wat beweging gehad. Georg had gisteren een plek gezien, waar ze heel veel statiegeld flessen en blikje hadden achter gelaten. Dus die halen we even op en brengen ze - met ons eigen leeggoed - naar de supermarkt aan het begin van de P. En laat ik nou ook nog 2 euro vinden. Dat is snel verdiend. Bij elkaar toch een kleine 4 euro aan gevonden voorwerpen.

Terug in de camper vermaken we ons met van alles en nog wat. En in de middag komt de zon weer door. Dan wordt het ineens direct lekker, zeg maar gerust warm. We besluiten nog een multi te gaan lopen. Hij start bij een bijzonder kapelletje, voert ons naar boven bergop door de bossen en aan de andere kant weer naar beneden richting het dorp. Het is een prachtige wandeling. Alles is hier zo mooi glooiend en groen, doet een beetje aan de Allgäu denken. We hebben ook hier al 2 of 3 keer zo’n Kneipp-bad gezien, ook vandaag onderweg. Terug in het dorp wacht ons een teleurstelling, want we kunnen de eindcache niet vinden. Is hij weg, moeilijk te vinden of hebben we ergens een fout antwoord? We weten het niet.

We besluitend onze teleurstelling weg te eten met een pizza. En dat lukte prima, want hij was echt verrukkelijk. En wifi, dus we konden ook onze appjes weer even updaten. Dat komt heel goed uit, want we hebben momenteel echt problemen met onze internetbundel. Hij was alweer opeens leeg. We verbruiken veel meer dan normaal en we weten niet waarom. Een van onze volgers een idee?

Vervolgens lopen we terug naar de camper en buiken daar op het gemakje uit. En zo is alweer een fijne dag voorbij gevlogen.

beiers ontbijt bier
ontbijt met worst en bier


06-09 Arnbruck

Eigenlijk hadden we vandaag een flinke cache-ronde op de planning staan, maar Georg stelt een rustdag voor. Daar ga ik natuurlijk graag in mee!

Maar we gaan wel op zoek naar de multi die we gisteren niet konden vinden. Volgens de CO is ons coördinaat goed en we hebben een hint gekregen, dus we gaan nog maar eens kijken. En jawel, al snel vinden we hem. In plaats van in het gebouw - waar onze coördinaten uit kwamen - blijkt hij in de voortuin te liggen. Een hekje openen om een tuin in te stappen doen wij niet zo gauw. En dan was de hint ook nog vogelhuisje. Bleek een vogelhuisje op de grond direct achter het hek. Ook niet wat we verwacht hadden. Maar we hebben hem!

We lopen weer terug en komen langs een winkeltje waar we nog niet binnen waren. En dat blijkt tot onze verrassing vandaag (zondag) gewoon open. Dus we gaan nog even een kijkje nemen. Blijkt er net een demonstratie glasblazen gegeven te worden. Is dat gaaf. Het is weliswaar niet te verstaan, ook niet door Georg. Het wordt namelijk in het Beiers verteld. Maar ook het zien is leuk. Vooral als de man in het tweede deel van z’n presentatie dieren begint te maken. Het begint met een bolletje glas waar hij een paar puntjes uittrekt met een tang. En zo zie je ineens razendsnel een klein paardje ontstaan. Ongelofelijk knap! Heel leuk dat we hier nog even tegenaan liepen.

Terug bij de camper hebben we een luier- en blogmiddag. Vooral Georg is druk met twee blogs over waymarking die hij aan het schrijven is. Ik ben een stuk luier en zit ook nog een tijdje in het park in het zonnetje met een boek. Al met al weer een zeer geslaagde dag vandaag. En het is nog steeds lekker weer, al worden de nachten en ochtenden een stuk kouder. Maar het is nog prima te doen.

glaskunst arnbruck camper
maken van glaskunst


TO BE CONTINUED ...

Onze avonturen leggen wij ook vast in vlogs op YouTube. Deze blogs zijn ons reisdagboek; in onze vlogs vind je (veel) meer beeldmateriaal en ook achtergrondinformatie over de plaatsen die we bezoeken. Wij hopen natuurlijk dat jullie ook op YouTube van de partij zullen zijn!

Al onze overnachtingsplaatsen met omschrijving en foto's vinden jullie op de pagina Overnachtingen met de camper. De camperroutes die wij al eerder maakten, vind je hier.

Gerelateerde blogs/pagina's

  1. IN THE MIDDLE OF ... (blog 94 / DE/CZ/DE)
  2. Camperroutes
  3. CamperCaching-ideeën

Meest gelezen blogs afgelopen 30 dagen




 

Geen opmerkingen:

Een reactie posten

Wil je op de hoogte blijven van nieuwe reacties? Zet dan hierboven het vinkje bij "Melding sturen" aan.