zaterdag 23 mei 2026

DE HOOGSTE (blog 79 / BE/LU)

De hoogste of de langste?
Het ziet er slecht uit!
Hoger, hoger, hoger!
Dat is het punt, het hoooooogste punt!

Nieuwsgierig wat bij beleven en wat voor geocaches wij vinden tijdens onze camperreis in België en Luxemburg? Lees gauw verder!

soiron camper wallonie
Soiron - een van de mooiste 
dorpjes van Wallonië



03-05 Cornesse - Soiron

We besluiten direct naar het opstaan al voor ons bakkie te vertrekken. Niet omdat het hier niet fijn is - het is een topplek. Maar omdat het zondag is en we naar een klein dorpje gaan. Wie weet hoe veel of weinig parkeerplekken ze daar hebben.

We vinden vlot een mooie en rustige plek in Soiron en drinken eerst even op het gemak een bakkie. Daarna halen we een brood hier direct om de hoek en dan gaan we op pad. Het is behoorlijk afgekoeld en de zon laat zich niet zien.

Dit dorp is een van de mooiste dorpjes van Wallonië - schijnt. Nou leuk is het zeker, maar heel bijzonder nee. We lopen een adventure lab en loggen wat losse caches. Bij de laatste lab begint het te regenen en de bonus besluiten we later te doen.

Terug in de camper vallen we op het overheerlijke stokbrood aan. Het is al 13 uur en ik heb echt trek. De rest van de middag blijft het regenen en wij hebben een luiermiddag. Computer, boekje, spelletje, je kent het wel. Ik ben er blij mee, want ik heb sinds gisteren een beetje last van m’n rug en ik ben erg stijf. M’n lichaam  protesteert wel een beetje dat we weer zo lekker actief zijn. Ik doe elke ochtend voor de thee ook weer wat oefeningen.

Meer valt er over deze dag niet te melden. Morgen schijnt het weer te gaan regenen dus we wachten het af en zien wel wat we gaan doen.

disteldrogerij soiron
disteldrogerij


04-05 Soiron - Rodt

Om 5 uur schrik ik wakker van een schreeuw, m’n eigen schreeuw. Gelukkig, want ik had een lelijke nachtmerrie. En anders was ik toch wel wakker geworden, want 5 minuten later start de boer naast ons met mest uitrijden.

We blijven nog wel een tijdje liggen maar zijn er al voor 7-en uit. Na ons bakkie lopen we naar de bonus van gisteren, die we vlot vinden. Ook maken we nog even video’s van het disteldrooghuis; dat was er gisteren bij ingeschoten. Daarna reizen we weer door.

De eerste stop is bij de supermarkt. We waren behoorlijk door de voorraad heen, maar dat is weer snel opgelost.

Daarna rijden we een klein uurtje verder richting Luxemburg. GEorg heeft een gratis camperplaats gevonden bij een biermuseum waar we ook kunnen lossen. Stipt om 12 uur komen we er aan. Tijd om te eten!

En verder hebben we een rustige middag waarover weinig te melden valt. Het regent namelijk bijna de hele middag. Maar gelukkig hebben we altijd wel wat te doen en vervelen we ons nooit. Maar het zou wel lekker zijn als we hier morgen een stukje in het bos kunnen lopen.

camperplaats biermuseum rodt
camperplaats bij het Biermuseum


05-05 Rodt

Het weer is nog steeds wisselvallig. In de ochtend lijkt het beter te zijn dan in de middag, dus we komen direct in actie. Eerst even lossen en dan aan de wandel.

Het wordt een prachtige wandeling door het bos. Alles is zo ongelofelijk sprankelend en frisgroen, waarschijnlijk mede door de regen van de laatste tijd. Het is geen spectaculaire wandeling, maar het is gewoon genieten en ook weer zo anders dan de wandelingen die we een paar dagen geleden deden. We komen uiteindelijk aan ruim 8 km en bijna 100 hoogtemeters. En heel belangrijk: we houden het droog.

Voor we terug zijn bij de camper, lopen we nog even bij het biermuseum-restaurant naar binnen om te vragen of het klopt dat ze vandaag het hamburgermenu op het programma hebben staan. Ze hebben elke dag een wisselende maaltijd inclusief een drankje voor 17,50 euro en vandaag is het hamburger. En jawel, dat klopt en niet alleen vanavond, maar ook nu. We besluiten direct een menu te bestellen. Georg met een lekker plaatselijk biertje erbij en ik met een apfelschorle.

Het is echt een grappig tentje, helemaal in de sfeer van een restaurantje op een skipiste. De gerechten zijn er ook naar, bijvoorbeeld spaghetti, flammkuchen en kaiserschmarrn. En aan alle wanden biertjes, geen honderden maar duizenden biertjes. Het feit dat hier Duits gesproken wordt, werkt ook mee aan het sfeertje. De bediening is echt supervriendelijk en het eten smaakt uitstekend.

Als we een uurtje later weer naar buiten lopen, regent het. Snel naar de camper, wat een goede timing. Weer heerlijk genoten van de dag. Dat we de rest van de middag binnen zitten terwijl het buiten regent, vinden we helemaal niet erg.

boswandeling rodt
boswandeling bij Rodt


06-05 Rodt

Regen, regen en nog eens regen. Vannacht al en nu we opstaan nog. Eerst maar even op het gemak een bakkie en daarna achter de computer.

En wat doe je als het maar blijft regenen? We gaan weer naar het biermuseum voor het dagmenu. Vandaag is dat schnitzel, Georg zijn favoriet. Het ziet er overheerlijk uit en smaakt ook zo. Ik heb er champignonsaus bij die bomvol champignons zit en hij smaakt om je vingers bij af te likken. Patatjes erbij, salade en een gratis drankje. Georg test weer een biertje en ik neem weer een apfelschorle. Dit is genieten pur sang.

Georg is helemaal in de relaxmodus en was niet van plan vandaag door te reizen. Ik vind dat een uitstekend plan. Maar met de buikjes vol besluiten we ondanks de miezer toch een klein rondje te lopen. Beter voor ons, een beetje frisse lucht en beweging. Het blijft gelukkig bij motregen en een uurtje later komen we niet al te nat weer bij de camper aan. De kachel gaat weer aan en we vermaken ons verder met van alles en nog wat.

Eind van de middag horen we heel veel herrie. Alsof er honden vechten. In eerste instantie reageren we er niet op, maar dan herinner ik me dat ik wat gelezen heb over een hondenslee. Ik ga gauw naar buiten en ben nog net op tijd om ze weg te zien gaan. Ze zijn niet te houwen zoveel energie als ze hebben. Geen foto’s, maar als het goed is wel op video.

En veel meer maken we niet mee vandaag. Morgen weer een dag met kans op nieuwe avonturen. 

eten biermuseum rodt
lekker schnitzel


07-05 Rodt - Sankt Vith

We zijn laat wakker vandaag, maar het is zowaar droog. We besluiten direct na ons bakkie te vertrekken - na eerst nog even het toilet gelost te hebben.

Onze eerst stop is een kwartier verderop, waar ik een gratis warme douche ontdekt heb. Georg stapt uit om te checken of hij er inderdaad is en jawel, wat een geluk! Georg gaat eerst en hij komt verheugd terug: een heerlijke douche. Ik ga na hem en ben net zo happy. Daar had ik - en vooral mijn haar - precies behoefte aan. Genieten. Ook kunnen we hier gratis water tappen, dus we kunnen er weer even tegenaan.

We rijden weer door, weer een kwartiertje slechts. We gaan naar de gratis camperplaats van Sankt Vith, waar we een mooi plekje vinden met een andere camper. Daarna lopen we even naar het centrum om een brood te halen en dan eerst eten. Het is al 13 uur dus we hebben flink trek.

Daarna gaan we gelijk aan de wandel. Wat lab- en earthcaches doen en zo het stadje bekijken. Heel erg bijzonder is het niet en dat komt voornamelijk omdat alles hier totaal platgegooid is in de oorlog (door de geallieerden). Een triest verhaal, met kerst nog wel. Maar het stadje heeft het wel leuk gedaan, want overal staan borden met foto’s van vroeger en de verhalen erbij, maar liefst in 4 talen. Al met al hebben we weer een leuke middag en zijn rond 16 uur weer bij de camper.

Omdat het hier behoorlijk scheef is, besluiten we onze flat jacks tevoorschijn te halen. Kunnen we ze mooi een keertje uit proberen. En het lukt prima en heel gemakkelijk om de camper recht te zetten. Hopelijk krijgen we de lucht er ook weer zo gemakkelijk uit als we weg willen. We gaan nog even een uurtje achter de computer en dan is ook deze dag weer bijna om. Geen perfect weer, maar wel de hele dag droog, dus dat is toch wat. Helaas maar net boven de 10 graden.

camperplaats sankt vith
kerk in St. Vith


08-05 Sankt Vith - Huldange (LU) - Weiswampach

Vandaag reizen we weer door. Al vroeg in de ochtend vertrekken we. Het leeg laten lopen van de flat jacks verliep probleemloos.

Al vlot komen we in Luxemburg aan, waar onze eerste stop bij de noordelijkste cache  is. De cache vinden we vlot. We twijfelen alleen wel of hij in België of Luxemburg ligt.

Stop twee is een paar meter verderop: goedkope diesel.

Een kwartier verder is onze volgende stop. We willen een bijzondere cache gaan doen, maar besluiten er een heel rondje van te maken. Maar dan wil ik eerst graag even eten. Het is inmiddels 11 uur en ik ken die kleine rondjes van ons.

Ons doel is de hoogste cache van Luxemburg. Via een reeks labs en een virtual willen we daarheen lopen. De eerste lab is bij een toren. Van dit punt werd lang gedacht dat het het hoogste punt was. Dat is later bijgesteld. Past er dus goed bij.

Daarna lopen we een flink stuk door het bos en de velden. We zien koeien. Veel koeien en ze zijn bijzonder, kijk de foto’s maar eens. Dan zien we dat we ons vergist hebben. Er is geen aansluiting tussen de virtual en de hoogste. Ja, die is er wel, maar dan moet je een heel eind om en heen en weer lopen. Maar hij lijkt wel met de auto benaderbaar. We besluiten hem over te slaan en lopen richting virtual en bonus. Althans: ik loop richting de bonus. Georg is zo druk met z’n waymarks geweest onderweg, dat hij de laatste lab is vergeten te loggen en geen idee heeft dat de bonus hier ligt. We vinden hem vlot. Gelukkig maar, want de virtual gaat hem niet worden. Hij ligt er echt vlakbij, maar op een pad vele niveau’s lager. Onbenaderbaar vanaf hier. Alleen maar met een heel eind omlopen en daar heb ik de energie niet meer voor. We besluiten terug te gaan naar de camper.

Daarna rijden we met de camper naar de hoogste cache. Al bij bocht 1 horen we een enorme klap. Dom, dom, dom! Na de lunch vergeten de lades op slot te doen en die klapt open. Gelukkig is alles heel gebleven. Via een enorme omweg bereiken we uiteindelijk de hoogste, ons eigenlijke doel van vandaag. De cache vinden we gelukkig vlot en zo kunnen we de video toch leuk afsluiten.

We rijden nog 10 minuutjes verder naar het zuiden, waar we een mooie plek vinden op een P aan een meertje. Officieel mogen we hier niet staan, dus duimen dat we met rust gelaten worden…

hoogste geocache luxemburg
de hoogste ...


TO BE CONTINUED ...

Onze avonturen leggen wij ook vast in vlogs op YouTube. Deze blogs zijn ons reisdagboek; in onze vlogs vind je (veel) meer beeldmateriaal en ook achtergrondinformatie over de plaatsen die we bezoeken. Wij hopen natuurlijk dat jullie ook op YouTube van de partij zullen zijn!

Al onze overnachtingsplaatsen met omschrijving en foto's vinden jullie op de pagina Overnachtingen met de camper. De camperroutes die wij al eerder maakten, vind je hier.

Gerelateerde blogs/pagina's

  1. IS DIT NOU SCHOTLAND (blog 78)
  2. Camperroutes
  3. CamperCaching-ideeën

Meest gelezen blogs afgelopen 30 dagen




Geen opmerkingen:

Een reactie posten

Wil je op de hoogte blijven van nieuwe reacties? Zet dan hierboven het vinkje bij "Melding sturen" aan.