ook in België genieten |
15-04 Givet - Nismes
We verlaten al vroeg Givet en rijden door naar Nismes, net over de grens met België.
Onderweg stoppen we bij de grensovergang om erbij stil te staan dat we na 6 maanden reizen weer terug zijn in België, waar we onze reis ook begonnen. En om een cache te zoeken, maar die vonden we helaas niet.
Bij Nismes willen we een wandeling maken met diverse caches: een earthcache, een virtual, een adventure Lab en een mysterie (de bonus). Het is hier een bijzondere regio, want er zitten hier allemaal gaten, kloven en grotten in de berg. Vooral de eerste is erg groot: wel 100 meter lang en een meter of 10 diep. Het is er druk, een schoolklas heeft hier een uitje. Overal zie je kids klimmen en kruipen met een helm op. De rest van de route is heel rustig. We komen slechts af en toe iemand tegen. Het gaat flink bergaf en -op voor we bij de volgende grotten komen. Een stuk door het bos en ook een flink stuk door een weiland. Heel bijzonder want als je zo terug kijkt naar waar we vandaan komen, kan je je echt niet voorstellen dat daar van die gaten en kloven zijn. Het ziet er uit als gewoon glooiende weilanden.
Het is een leuke wandeling, we vinden alle caches (al was één antwoord erg moeilijk te vinden, dat was helemaal diep in de grot) en we komen - op een paar spetjes na - droog bij de camper aan. We verplaatsen hem naar een wat horizontalere plek en blijven hier lekker in de natuur overnachten.
Fondry des Chiens |
16-04 Nismes - Walhain
Wat was het hier heerlijk stil vannacht. Helaas wel wat regen. Na een uurtje wordt het droog en ga ik even sporten. Daarna reizen we door.
Onze eerste stop van vandaag is de Aldi. Voor het eerst in tijden weer bruin brood: bruine pistoletjes. Genieten! Met de laatste rillette. We loggen hier nog even een cache en reizen dan weer door.
We gaan naar Brabant Wallon, de enige provincie in België die ik nog niet op de geocaching-kaart heb (Georg wel). De route erheen voert ons langs bollenvelden, nooit geweten dat ze die hier ook hebben. We hebben een leuke en toepasselijke cache uitgezocht, namelijk die bij het middelpunt van België. Leuk om zo met een virtuele cache die laatste provincie op de kaart te zetten. Een mooie afsluiting van deze reis.
Het is niet zo’n fijne plek om te overnachten, dus we rijden naar het volgende dorp, waar we een prima overnachtingsplaats vinden. Morgen gaan we België verlaten. Maar eerst genieten we van een fantastische zonsondergang hier. Wow!
middelpunt van België |
17-04 Walhain - Luik - HOMEZONE
Voor we deze plek verlaten, lopen we nog even een rondje door het dorp om twee caches te loggen. Een letterbox en een mysterie en daarmee is het dorp leeg. Het zijn twee leuke caches, dus we treffen het. Niet met het weer overigens, want het is koud (8 graden) en het begint steeds harder te druppelen. Gauw weg hier. Op naar Nederland.
We hebben de hele reis regen en ook een dikke file. Kort voor de grens gaan we nog even de snelweg af, op naar een friterie. We kunnen België toch niet verlaten zonder een patatje? Dat lukt vlot en we treffen het goed. Ze hebben heerlijke friet. Georg met hamburger en ik met een kaaskroket. En dan wordt het toch echt tijd de laatste kilometers te rijden.
Inmiddels zijn we veilig aangekomen in onze homezone. Dit is onze laatste stap (en blog) van deze reis. We gaan nu eerst lekker genieten van onze familie en vrienden. We laten wat reparaties èn verbeteringen aan de camper doorvoeren. En daarna zien we wel. Er komen vast wel weer leuke avonturen en dan komen er weer video's en blogs, maar voor nu is het even bye, bye . Uiterlijk in de herfst melden wij ons weer, want dan gaan we op grote reis.
We danken jullie heel hartelijk voor het meereizen, de reacties en ook de tips. We hopen dat jullie er de volgende keer weer bij zijn. Maar nog veel leuker zou het zijn als we elkaar van de zomer ergens kunnen treffen. Daar verheugen we ons op.
Lieve groeten van ons beiden.
door de regen naar Nederland |
TO BE CONTINUED... (in de herfst)
Onze avonturen leggen wij ook vast in vlogs op YouTube. Hier dus het uitgebreide verhaal; in onze vlogs (veel) meer beeld. Wij hopen natuurlijk dat jullie ook op YouTube van de partij zullen zijn!
Al onze overnachtingsplaatsen met omschrijving en foto's vinden jullie op de pagina Overnachtingen met de camper. De camperroutes die wij al eerder maakten, vind je hier.
Geen opmerkingen:
Een reactie posten
Wil je op de hoogte blijven van nieuwe reacties? Zet dan hierboven het vinkje bij "Melding sturen" aan.